БАЗАЛЬНА ТЕМПЕРАТУРА – ВИМІРЮЄМО ПРАВИЛЬНО!

Показники базальної температури допомагають відстежити овуляцію – момент виходу яйцеклітини. Дні овуляції (так називають кілька діб до, день овуляції і добу після) є найбільш сприятливими для зачаття.


Така інформація актуальна і для плануючих вагітність жінок, і для тих, хто поки вирішив з цим почекати. Як же правильно міряти базальну температуру?

Протягом усього циклу базальна температура змінюється. Весь період циклу ділиться на дві фази: фолікулярну і лютеїновую. Фолікулярна фаза триває від першого дня менструації до овуляції: в цей період відбувається зростання фолікула, з якого потім вийде яйцеклітина.

Базальна температура в даний час не перевищує 37°С, а в момент овуляції опускається ще нижче.

Після овуляції настає лютеїновая фаза: на місці яйцеклітини виникає жовте тіло, яке продукуватиме прогестерон і естроген на випадок, якщо вагітність відбудеться.

Базальна температура при цьому тримається на позначці 37°С і за кілька днів до менструації починає знижуватися. Якщо цього не відбувається, настала вагітність.

Що потрібно знати для правильного виміру базальної температури?

Базальну температуру вимірюють вранці, приблизно в один і той же час. По суті це температура тіла в період абсолютного спокою. Тому вимір слід проводити відразу після пробудження, не встаючи з ліжка, після 2-3 годин безперервного сну.

Базальну температуру можна вимірювати не тільки в прямій кишці. Це найпоширеніший варіант, але є ще оральний і вагінальний спосіб. Важливо використовувати один і той же термометр постійно, незалежно від того, яким чином ви будете вимірювати температуру.

Графік необхідно складати протягом декількох місяців. Протягом цього часу слід записувати температуру кожен день.

На базальну температуру впливають багато факторів. Значення можуть підскочити на тлі простуди, запальних захворювань органів малого таза, після вживання алкоголю, якщо ви спали менше 2 годин. Це не означає, що потрібно відмовлятися від ведення спостережень: такі дні просто слід відзначати особливо.

Базальна температура різко підвищується при позаматкової вагітності – до 37,5°С і вище. Якщо ви помітили підозрілі симптоми, самопочуття погіршилося, слід негайно звернутися до лікаря.

Фіксувати дані можна за допомогою спеціальних мобільних додатків. Таким чином легше відстежити динаміку, зберегти і порівняти дані за кілька місяців.

Графік базальної температури не є надійним способом контрацепції. Незважаючи на те, що з його допомогою можна визначити дату овуляції, покладатися тільки на ці відомості небезпечно. Особливо це стосується жінок, які нещодавно народили дитину, годують грудьми, перестали приймати оральні контрацептиви, вступили в період передменопаузи. Якщо ви вирішили поки почекати з вагітністю, проконсультуйтеся зі своїм гінекологом про більш надійний спосіб запобігання вагітності.

Запитання до лікаря

  [recaptcha]

  Інформація, яку Ви надаєте у цій формі, є повністю конфіденційною та буде використана виключно для надання письмової консультації електронною поштою та/або запису на консультацію до спеціаліста клініки генетики репродукції "Вікторія"

  Вопрос к врачу

   [recaptcha]

   Информация, предоставленная в этой форме, является полностью конфиденциальной и будет использована исключительно для предоставления письменной консультации по электронной почте и/или записи на консультацию к специалисту клиники генетики репродукции "Виктория"