До якого віку можна робити ЕКЗ?

Технологія екстракорпорального запліднення відкрила цілий ряд недоступних раніше можливостей, дозволивши багатьом безплідним парам стати батьками. Завдяки ЕКО завагітніли чимало жінок у віці.

Вже тиждень Google і стрічка Інтернет насичена новинами про те, що 74-річна індійка народила близнюків, зачатих за допомогою ЕКЗ. Відразу відзначимо, що українська асоціація репродуктологів не підтримує такі крайнощі. Такі історії – виняток!

Насправді, чим молодша пара, тим вищі шанси на вагітність за допомогою ЕКЗ.

Так все-таки, до якого ж віку можна робити ЕКЗ?

Екстракорпоральне запліднення з використанням власних яйцеклітин пацієнтки рекомендується проводити максимум – до 44 років. Зауважте, що після 40 років шанси завагітніти є, але частота настання вагітності після ЕКЗ в такому віці складає близько 9%. Якщо ж пара використовує донорські яйцеклітини, підсаджувати отримані з них ембріони рекомендується жінкам не старше 51 року.

Донори яйцеклітин клініки «Вікторія» – це молоді жінки, віком від 18 до 30 років, які мають як мінімум одну здорову дитину і тому, шанси отримати хороші ембріони з їх яйцеклітинами, дуже високі. Багато хто не знає, що матка, як вважається, не старіє.

Тому, виносити плід зможе жінка старшого віку, якщо стан її здоров’я не робить успішну вагітність неможливою.

Робити ЕКЗ навіть з донорськими яйцеклітинами жінкам старше 51 рік не рекомендується, адже, вагітність – серйозне навантаження на організм і благополучно виносити дитину в такому віці вже буде складно. Однак, відкладати вагітність до 40 і тим більше до 50 років ми не рекомендуємо.

Якщо у вас проблеми із зачаттям, не варто чекати, що вони зникнуть самі по собі. Вам необхідно звернутися до фахівців клініки «Вікторія» якомога раніше – тоді і шанси на результат успішного ЕКЗ будуть значно вищими.

Запитання до лікаря

  [recaptcha]

  Інформація, яку Ви надаєте у цій формі, є повністю конфіденційною та буде використана виключно для надання письмової консультації електронною поштою та/або запису на консультацію до спеціаліста клініки генетики репродукції "Вікторія"

  Вопрос к врачу

   [recaptcha]

   Информация, предоставленная в этой форме, является полностью конфиденциальной и будет использована исключительно для предоставления письменной консультации по электронной почте и/или записи на консультацию к специалисту клиники генетики репродукции "Виктория"