PGD

Передімплантаційна генетична діагностика (ПГД) допомагає оцінити генетичне здоров’я ембріона, отриманого у циклі запліднення in vitro, ще до моменту його перенесення в порожнину матки. Ця унікальна методика не лише дозволяє вибрати для перенесення генетично здорові ембріони, що підвищує ефективність лікування, адже вони мають більші шанси до успішної імплантації майбутньої вагітності.

 
 
 
 

Зміст статті:

Кому рекомендоване проведення ПГД?

Жінкам від 38 років. Адже ризик виникнення у дитини хромосомних аномалій, в першу чергу синдрому Дауна, зростає з віком матері. Проведення преімплантаційної діагностики дозволяє нівелювати ризик.

Жінкам, які страждають на звичне невиношування вагітності. Якщо в анамнезі пацієнтки 3 або більше разів траплялася втрата вагітності (особливо, якщо причиною такої втрати була хромосомна аномалія плода), включення до циклу лікування преімплантаційного генетичного дослідження підвищить шанси успішно виносити омріяну вагітність.

Пацієнтам, які пройшли численні нерезультативні цикли ЗІВ. Якщо якість ембріонів, отриманих у попередніх циклах лікування, була високою, але вагітність не настала після трьох і більше ембріотрансферів, саме ПГД може сприяти вирішенню проблеми.

Пацієнтам зі спадковими захворюваннями (генні захворювання чи хромосомні перебудови). Такі аномалії можуть передаватися дітям і стати причиною виникнення у них фізичних чи розумових вад. Однак при проведенні ПГД ембріони із «небезпечними» комбінаціями генів будуть вчасно розпізнані. Це дозволить «знешкодити» генетичні аномалії батьків і забезпечить настання здорової вагітності, навіть за умови невтішного прогнозу лікаря-генетика.

 Як проводиться ПГД?

Для здійснення діагностики у ембріона беруть маленький шматочок, який вивчають за допомогою сучасних генетичних методів. Не варто хвилюватися – правильно виконана біопсія є абсолютно безпечною для ембріона і не впливає на його подальший розвиток.

Вилучення матеріалу для аналізу може бути проведено на різних етапах росту ембріона. Так, один бластомер можна біоптувати на третій день культивування. Тоді всі клітини ембріона мають здатність до необмеженої «регенерації» і вилучення клітини швидко компенсується завдяки активному поділу сусідніх бластомерів. Альтернативним варіантом є біопсія на п’яту добу розвитку, коли ембріон вже сформував бластоцисту. В такому разі для аналізу беруть шматочок трофектодерми – шару клітин ембріона, що у майбутньому сформують плідні оболонки, тоді як ембріобласт, відповідальний за формування самого плоду, лишається недоторканим.

Отже, коли б не проводилася біопсія, вона аж ніяк не шкодить ембріонам, а підтвердженням тому є висока частота настання вагітності у циклах лікування із ПГД.

Індивідуальний протокол генетичного аналізу ембріонів

Різноманіття генетичних аномалій вимагає більш індивідуалізованого підходу до проведення ПГД для носіїв спадкових патологій. Для таких пацієнтів в клініці генетики репродукції “Вікторія” розробляється індивідуальний протокол генетичного аналізу ембріонів, а відтак підготовка пари до циклу лікування безпліддя вимагає тривалої та ретельної підготовки.

Для таких пар ПГД може стати альтернативою пренатальної діагностики вагітності, що вже настала. Якщо факт успадкування генетичної аномалії дитиною встановлюється вже під час діагностики самої вагітності, виникає необхідність приймати важкі рішення. Генетичне тестування ембріонів на доімплантаційному етапі дозволяє уникнути цієї важкої дилеми, однак в такому разі навіть парам, що не мають складнощів із настанням вагітності, необхідно пройти цикл запліднення in vitro.

У клініці “Вікторія” проводиться широкий спектр генетичних досліджень. Фахівці клініки нададуть Вам всю необхідну інформацію щодо преімплантаційної генетичної діагностики, допоможуть зробити правильний вибір та підберуть індивідуальну програму лікування.

Ми разом з Вами будемо впевнено рухатись до спільної мети – появи у Вашій родині омріяного здорового малюка!

Профільні спеціалісти

Спеціалісти