Природні пологи після кесаревого розтину

 

Питання про можливість природних пологів після кесаревого розтину  – одне з найбільш актуальних

В даний час рівень кесаревих розтинів досить високий, а за даними різних установ він становить близько 35-50%. ВООЗ зробила висновок про те, що безпечний рівень кесарево, що дозволяє знизити частоту дитячої та материнської смертності, становить 15-19%.

З іншого боку, кесарів розтин – це один з методів пологів, який дозволяє врятувати життя дитині та мамі в разі явної загрози їх здоров’ю при пологах через природні родові шляхи.

Але! На щастя, сучасні лікарі відмовилися від давно застарілих правил. Адже майже кожна четверта жінка з рубцем на матці може народити сама природнім шляхом.

Але є певні обмеження.

При плануванні природних пологів з рубцем на матці після кесаревого розтину важливо:

– відсутність абсолютних протипоказань для природних пологів у вагітності що триває зараз (наприклад, передлежання плаценти або вростання плаценти в рубець; багатоплідна вагітність та інше);

– налаштування самої пацієнтки;

– лікар готовий буде підтримати жінку в її бажанні народити самостійно;

– наявність рубця після двох і більше операцій кесаревого розтину або поєднання з рубцем після міомектомії теж в офіційній медицині є протипоказанням до природних пологів.

Особливості ведення пологів у пацієнток з рубцем на матці після КР:

– не існує чітких УЗД-критеріїв спроможності рубця і готовності жінки до фізіологічних пологів. Тільки наявність патологій за даними УЗД – чіткий критерій для відмови від природних пологів;

– пологи повинні починатися самовільно. Без підготовки шийки матки, без стимуляцій окситоцином. Запорукою успіху є хороша родова діяльність!

– під час пологів необхідний ретельний КТГ-моніторинг;

– можливе проведення епідуральної анестезії під час пологів;

– після третього періоду пологів досить УЗД-контролю за станом рубця на матці. Проведення ручного обстеження матки у жінок, які народили з рубцем на матці після КР, не є обов’язковим;

– після пологів жінка протягом 4-6 годин повинна залишатися під наглядом в умовах пологового відділення або палати інтенсивної терапії.

Якщо все-таки, незважаючи на ваше бажання, пологи знову доводиться закінчувати кесаревим розтином, не хвилюйтесь! Зрештою, здоров’я малюка – понад усе! Ви в будь-якому випадку головний герой в своїх пологах, але перш за все – ви дбайлива мама, яка заради народження своєї дитини пройшла довгий шлях!

І найголовніше у вашій історії – щаслива зустріч здорового малюка і здорової мами!

Запитання до лікаря

Інформація, яку Ви надаєте у цій формі, є повністю конфіденційною та буде використана виключно для надання письмової консультації електронною поштою та/або запису на консультацію до спеціаліста клініки генетики репродукції "Вікторія"

Вопрос к врачу

Информация, предоставленная в этой форме, является полностью конфиденциальной и будет использована исключительно для предоставления письменной консультации по электронной почте и/или записи на консультацию к специалисту клиники генетики репродукции "Виктория"