Природні пологи після кесаревого розтину
Питання про можливість природних пологів після кесаревого розтину – одне з найбільш актуальних
В даний час рівень кесаревих розтинів досить високий, а за даними різних установ він становить близько 35-50%. ВООЗ зробила висновок про те, що безпечний рівень кесарево, що дозволяє знизити частоту дитячої та материнської смертності, становить 15-19%.
З іншого боку, кесарів розтин – це один з методів пологів, який дозволяє врятувати життя дитині та мамі в разі явної загрози їх здоров’ю при пологах через природні родові шляхи.
Але! На щастя, сучасні лікарі відмовилися від давно застарілих правил. Адже майже кожна четверта жінка з рубцем на матці може народити сама природнім шляхом.
Але є певні обмеження.
При плануванні природних пологів з рубцем на матці після кесаревого розтину важливо:
– відсутність абсолютних протипоказань для природних пологів у вагітності що триває зараз (наприклад, передлежання плаценти або вростання плаценти в рубець; багатоплідна вагітність та інше);
– налаштування самої пацієнтки;
– лікар готовий буде підтримати жінку в її бажанні народити самостійно;
– наявність рубця після двох і більше операцій кесаревого розтину або поєднання з рубцем після міомектомії теж в офіційній медицині є протипоказанням до природних пологів.
Особливості ведення пологів у пацієнток з рубцем на матці після КР:
– не існує чітких УЗД-критеріїв спроможності рубця і готовності жінки до фізіологічних пологів. Тільки наявність патологій за даними УЗД – чіткий критерій для відмови від природних пологів;
– пологи повинні починатися самовільно. Без підготовки шийки матки, без стимуляцій окситоцином. Запорукою успіху є хороша родова діяльність!
– під час пологів необхідний ретельний КТГ-моніторинг;
– можливе проведення епідуральної анестезії під час пологів;
– після третього періоду пологів досить УЗД-контролю за станом рубця на матці. Проведення ручного обстеження матки у жінок, які народили з рубцем на матці після КР, не є обов’язковим;
– після пологів жінка протягом 4-6 годин повинна залишатися під наглядом в умовах пологового відділення або палати інтенсивної терапії.
Якщо все-таки, незважаючи на ваше бажання, пологи знову доводиться закінчувати кесаревим розтином, не хвилюйтесь! Зрештою, здоров’я малюка – понад усе! Ви в будь-якому випадку головний герой в своїх пологах, але перш за все – ви дбайлива мама, яка заради народження своєї дитини пройшла довгий шлях!
І найголовніше у вашій історії – щаслива зустріч здорового малюка і здорової мами!