Щитовидна залоза і жіноче здоров’я

22 July 2021

Розділи:

 
 
 
 

Роль щитовидної залози в жіночому організмі має величезне значення.

Щитовидна залоза впливає на стан серця та судин, на нервову систему, на кістки, репродуктивне здоров’я.

При погіршенні роботи щитовидної залози знижується обмін речовин і через це ви відчуваєте нездужання: пригніченість і млявість, ослаблення м’язів, знижений тонус кишківника, погіршення пам’яті, знижений тиск і зниження серцебиття, набряки, набір маси тіла.

При змінах в роботі щитовидної залози, особливо в разі зниження її функції (гіпотиреоз), порушується менструальний цикл. Це може проявлятися як нерегулярними місячними, так і повною їх відсутністю. Якщо не звертати на це увагу, ситуація буде прогресувати, а в подальшому це може призвести до безпліддя та невиношування вагітності.

Сьогодні досить поширена така ендокринна патологія, як аутоімунний тиреодит. Організм виробляє антитіла до клітин щитовидної залози.

При цьому захворюванні серйозно зростає ризик розвитку важких порушень роботи щитовидки. Однак якщо при цьому захворюванні гормони щитовидної залози (ТТГ і Т4) знаходяться в межах допустимої норми, аутоімунний тиреодит не потребує лікування. Якщо показники відхиляються від варіантів норми (не так важливо, в більшу або меншу сторону), то необхідно якомога раніше звернутися до ендокринолога. Це захворювання часто призводить до невиношування вагітності, але ще більш серйозним наслідком є продукування аутоантитіл – вони можуть провокувати розвиток тромбофіліі.

Щитовидна залоза і безпліддя

У багатьох жінок, які звертаються до репродуктолога з проблемою безпліддя, одночасно виявляються різні патології щитовидної залози, що протікають практично безсимптомно, але при цьому мають негативний вплив на репродуктивну систему.

У зв’язку з цим, всім парам, які проходять обстеження з приводу безпліддя або готуються до процедури ЕКЗ, обов’язково проводиться обстеження функції щитовидної залози.

Вагітні жінки обов’язково повинні перевіряти щитовидну залозу, нестача гормонів якої, може привести до порушень розвитку плода.

Записатися до фахівців клініки “Вікторія” можна за телефоном +38 (067) 238 87 02.

Запитати у лікаря
Наступна стаття "Українці вважають народження дитини важливішим за кар’єру"