Репродуктивне здоровʼя – складна система, яка забезпечує здатність до зачаття, виношування та народження дитини. Щоб всі органи цієї системи працювали, як годинник, дотримуйтесь простих правил.

Регулярно відвідуйте гінеколога

Багато хвороб статевої системи мають безсимптомний перебіг. Це збільшує ризики, адже багато жінок звертається до лікаря, коли дорогоцінні дні на вчасний початок лікування втрачений та багато жіночих хвороб можна виявити під час регулярних профілактичних оглядів.

Жінкам слід  відвідувати гінеколога щорічно, навіть за умови, що у вас немає ніяких скарг. Під час огляду лікар виявить патологічні процеси, візьме необхідні аналізи, перевірить молочні залози та, за необхідності призначить додаткове обстеження. Якщо у жінки зʼявляються будь-які скарги, до гінеколога треба записуватися у найближчі дні.

Відмовтеся від шкідливих звичок

Паління та вживання спиртних напоїв негативно впливає на можливість зачаття та підвищує ризик вагітності. Якщо чоловікам достатньо відмовитися від вживання алкоголю за рік до запланованого зачаття, і їх гамети повністю оновляться за цей час, то з жіночою репродуктивною системою такий трюк не пройде.

Дівчинка народжується із повним “запасом” яйцеклітин – котрі не оновлюються в процесі, тому шкідливі звички підвищують ризики для здоров’я майбутніх дітей.

Знизьте рівень стресів

Постійна напруженість на роботі, конфліктні ситуації, неправильний режим дня – все це призводить до стресового стану. В результаті надниркові залози продукують надмірну кількість гормону, який найсильніше «бʼє» саме по серцево-судинній, ендокринній і репродуктивній системі. Стресові ситуації призводять до змін у роботі печінки та гормонального дисбалансу.

Плануйте вагітність

Під час планування вагітності обом батькам варто пройти повне медичне обстеження. Репродуктолог проаналізує дані аналізів та призначить відповідне лікування, якщо будуть виявлені якісь патології чи порушення.

Якщо жінка хоче народити здорову дитину, то, насамперед, повинна подбати про своє здоровʼя і вчасно пройти обстеження. Свідоме материнство – тренд, який набуває популярності в багатьох країнах світу.

Клініка лікування безпліддя “Вікторія” допоможе вам здійснити мрію та стати батьками. Досвідчений лікар-репродуктолог завжди готовий надати професійну консультацію, призначити обстеження та ефективне лікування. Потурбуйтеся про репродуктивне здоровʼя зараз – і ви зможете виносити та народити здорових дітей.

Запитати у лікаря
Наступна стаття "Рак шийки матки: вчасно дізнатися = перемогти!"