Сурогатне материнство

Програма сурогатного материнства є єдиним шансом стати мамою для жінок, які з певних причин не можуть самостійно виносити дитину. Така програма є повністю законною на території України. А лікарі клініки «Вікторія» мають багаторічний досвід роботи з сурогатними матерями. Ви повністю можете довіряти нам у цій процедурі.

 

Коли рекомендується лікування методом сурогатного материнства?

 • відсутність матки (вроджена або набута);
 • деформація порожнини або шийки матки;
 • структурно-морфологічні або анатомічні зміни ендометрію, що призводять до втрати ефективності процесу імплантації ембріона та злипання порожнини матки, які не піддаються лікуванню;
 • тяжкі соматичні захворювання, при яких виношування вагітності загрожує здоров’ю жінки;
 • невдалі повторні спроби ДРТ при неодноразовому отриманні ембріонів високої якості, перенесення яких не призводило до вагітності.

 

Як проходить програма сурогатного материнства?

 • Вибір сурогатної матері;
 • Синхронізація менструальних циклів біологічної мами та сурогатної матері, підготовка ембріонів/кріоембріонів;
 • Процедура перенесення ембріонів в матку сурогатної матері;
 • Кріоконсервація невикористаних ембріонів (за умови їх надлишку);
 • Діагностика вагітності;
 • При позитивному результаті – ведення вагітності до пологів.

 

Обов’язкові умови проведення програми сурогатного материнства:

 • наявність медичних показань;
 • програма проводиться лише парам, які знаходяться у зареєстрованому шлюбі;
 • подружжя (або один з майбутніх батьків) повинно (повинен) надати генетичний матеріал для програми.

 

Що треба знати про програму сурогатного материнства?

У програмі сурогатного материнства використовуються яйцеклітини і сперма подружньої пари, тобто, генетичний матеріал буде подружньої пари або одного з подружжя. Ембріони, отримані в результаті лікування методом запліднення in vitro (ЗІВ), переносяться в організм іншої жінки – сурогатної матері.

 

Сурогатною матір’ю може стати повнолітня здорова (фізично і психічно) жінка, у якої є власна народжена здорова дитина.

 

Програма сурогатного материнства передбачає, що жінка, яка є повністю здоровою, погоджується завагітніти з допомогою допоміжних репродуктивних технологій, виносити і народити дитину, яка потім буде віддана на виховання її генетичним батькам. Вони і будуть юридично вважатися батьками дитини.

 

Програма сурогатного материнства поєднує ретельну діагностику, підбір і підготовку сурогатної мами до програми запліднення in vitro (ЗІВ).

 

Законодавче врегулювання

Сурогатне материнство в Україні є законним і регулюється чинним Сімейним кодексом України та рядом інших нормативних актів.

 

Пункт 2 статті 123 Сімейного кодексу України встановлює походження дитини при застосуванні методів штучного запліднення і чітко визначає батьками народженої сурогатною матір’ю дитини подружню пару, яка надала свої гамети (статеві клітини) і скористалася послугами сурогатної матері.

 

Пункт 3 цієї ж статті закріплює можливість використання подружжям при заплідненні in vitro донорських ооцитів чи сперми, при цьому ембріон в будь-якому випадку буде вважатися таким, що походить від подружжя. Подружжя, яке дало згоду на застосування допоміжних репродуктивних технологій, в повному обсязі володіє батьківськими правами і обов’язками по відношенню до дітей, які народилися в результаті використання цих методик.

 

Наголошуємо, що клініка генетики репродукції «Вікторія» в програмі сурогатного материнства надає виключно медичну послугу, яка полягає у проведенні процедури запліднення in-vitro та перенесення отриманого ембріону/ів генетичних батьків у порожнину матки сурогатної матері. Клініка та її співробітники не надають допомоги та консультацій, зокрема юридичних, з приводу реєстрації дитини/дітей народженої в програмі сурогатного материнства, а також правил та процедури реєстрації та оформлення виїзних документів в посольствах іноземних держав на дитину/дітей, які були народжені сурогатною матір’ю.

Профільні спеціалісти

Давид Лілія Володимирівна

Давид
Лілія Володимирівна

Детальніше
Атаманчук Ірина Миколаївна

Атаманчук
Ірина Миколаївна

Детальніше
Мельник Наталія Володимирівна

Мельник
Наталія Володимирівна

Детальніше
Марущак Олена Василівна

Марущак
Олена Василівна

Детальніше
Соломка Марина Вікторівна

Соломка
Марина Вікторівна

Детальніше

Ціни

Запитання до лікаря

  [recaptcha]

  Інформація, яку Ви надаєте у цій формі, є повністю конфіденційною та буде використана виключно для надання письмової консультації електронною поштою та/або запису на консультацію до спеціаліста клініки генетики репродукції "Вікторія"

  Вопрос к врачу

   [recaptcha]

   Информация, предоставленная в этой форме, является полностью конфиденциальной и будет использована исключительно для предоставления письменной консультации по электронной почте и/или записи на консультацию к специалисту клиники генетики репродукции "Виктория"