Що потрібно знати про кір
Більшість вірусних захворювань у вагітних можуть бути небезпечними для дитини, особливо на ранніх термінах вагітності. Завдяки практиці щеплень, кір зараз зустрічається дуже рідко, але все ж таки майбутня мама має ризик зараження.
Що потрібно знати вагітним про кір:
- Кір в першому триместрі вагітності може викликати вади розвитку у майбутньої дитини, в тому числі ураження нервової системи. А в деяких випадках ця інфекція може привести до корової пневмонії – запалення легенів.
- Кір може стати причиною викидня або ж передчасних пологів.
- Майже неможливо визначити, чи заразилась дитина на кір до її появи на світ. Зазвичай діти з вродженою інфекцією кору народжуються з характерним висипанням на шкірі.
- Люди дуже чутливі до вірусу кору. Захворювання передається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини при кашлі, чханні, розмові.
- Інкубаційний період кору (від зараження до виникнення перших ознак інфекції) зазвичай триває один-два тижні. У хворого різко піднімається температура тіла, починається кашель, нежить, світлобоязнь, головний біль, а на піднебінні з’являються червонуваті плями.
- Майбутнім мамам призначають постільний режим, пити багато рідини та, при необхідності, приймати жарознижуючі препарати.
- На жаль, не існує ліків, які б знищували вірус кору, тому залишається тільки створити для Вашого організму оптимальні умови для боротьби з інфекцією.
- На кір хворіють один раз в житті. Тому, якщо людина перенесла його в дитинстві – вона можна більше не побоюватись захворіти на нього.
- Єдиний спосіб уникнути зараження – щеплення, яке потрібно робити до моменту настання вагітності.
Якщо жінка планує вагітність:
- рекомендується здати аналіз крові для оцінки імунітету до вірусу кору – їх наявність свідчить про те, що вона перенесла кір і захищена від нього;
- жінці, яка раніше не стикалась з цією інфекцією рекомендується зробити щеплення. Потурбуватись про це потрібно заздалегідь, щоб вакцина не вплинула на майбутню вагітність.
Оцінка імунітету до вірусу кору
Збудником кору є РНК-вірус. У відповідь на інфікування вірусом кору в організмі відбувається вироблення специфічних імуноглобулінів двох видів: IgG і IgM.
Антитіла класу IgG і IgM
Першими виробляються IgM. Їх рівень протягом декількох днів збільшується до максимуму, а потім починає поступово знижуватися протягом наступних тижнів.
Вироблення IgG починається дещо пізніше, через 2-4 тижні після інфікування, зате їх концентрація зберігається на кілька десятків років, забезпечуючи захист від повторного зараження. Їх можна виявити й після вакцинації, що можуть служити показником імунітету до вірусу кору.
Клініка «Вікторія» проводить аналіз оцінки імунітету до вірусу кору:
Вірус кору IgG
Термін виконання – 3 дні, вартість 250 гривень.
Вірус кору антитіла IgM
Термін виконання – 6 днів, вартість 360 гривень.