Що потрібно знати про кір

Більшість вірусних захворювань у вагітних можуть бути небезпечними для дитини, особливо на ранніх термінах вагітності. Завдяки практиці щеплень, кір зараз зустрічається дуже рідко, але все ж таки майбутня мама має ризик зараження.

 

Що потрібно знати вагітним про кір:

 

 • Кір в першому триместрі вагітності може викликати вади розвитку у майбутньої дитини, в тому числі ураження нервової системи. А в деяких випадках ця інфекція може привести до корової пневмонії – запалення легенів.
 • Кір може стати причиною викидня або ж передчасних пологів.
 • Майже неможливо визначити, чи заразилась дитина на кір до її появи на світ. Зазвичай діти з вродженою інфекцією кору народжуються з характерним висипанням на шкірі.
 • Люди дуже чутливі до вірусу кору. Захворювання передається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини при кашлі, чханні, розмові.
 • Інкубаційний період кору (від зараження до виникнення перших ознак інфекції) зазвичай триває один-два тижні. У хворого різко піднімається температура тіла, починається кашель, нежить, світлобоязнь, головний біль, а на піднебінні з’являються червонуваті плями.
 • Майбутнім мамам призначають постільний режим, пити багато рідини та, при необхідності, приймати жарознижуючі препарати.
 • На жаль, не існує ліків, які б знищували вірус кору, тому залишається тільки створити для Вашого організму оптимальні умови для боротьби з інфекцією.
 • На кір хворіють один раз в житті. Тому, якщо людина перенесла його в дитинстві – вона можна більше не побоюватись захворіти на нього.
 • Єдиний спосіб уникнути зараження – щеплення, яке потрібно робити до моменту настання вагітності.

 

Якщо жінка планує вагітність:

 

 • рекомендується здати аналіз крові для оцінки імунітету до вірусу кору – їх наявність свідчить про те, що вона перенесла кір і захищена від нього;
 • жінці, яка раніше не стикалась з цією інфекцією рекомендується зробити щеплення. Потурбуватись про це потрібно заздалегідь, щоб вакцина не вплинула на майбутню вагітність.

 

Оцінка імунітету до вірусу кору

Збудником кору є РНК-вірус. У відповідь на інфікування вірусом кору в організмі відбувається вироблення специфічних імуноглобулінів двох видів: IgG і IgM.

 

Антитіла класу IgG і IgM

 

Першими виробляються IgM. Їх рівень протягом декількох днів збільшується до максимуму, а потім починає поступово знижуватися протягом наступних тижнів.
Вироблення IgG починається дещо пізніше, через 2-4 тижні після інфікування, зате їх концентрація зберігається на кілька десятків років, забезпечуючи захист від повторного зараження. Їх можна виявити й після вакцинації, що можуть служити показником імунітету до вірусу кору.

 

Клініка «Вікторія» проводить аналіз оцінки імунітету до вірусу кору:

 

Вірус кору IgG

Термін виконання – 3 дні, вартість 250 гривень.

 

Вірус кору антитіла IgM

Термін виконання – 6 днів, вартість 360 гривень.

Запитання до лікаря

  [recaptcha]

  Інформація, яку Ви надаєте у цій формі, є повністю конфіденційною та буде використана виключно для надання письмової консультації електронною поштою та/або запису на консультацію до спеціаліста клініки генетики репродукції "Вікторія"

  Вопрос к врачу

   [recaptcha]

   Информация, предоставленная в этой форме, является полностью конфиденциальной и будет использована исключительно для предоставления письменной консультации по электронной почте и/или записи на консультацию к специалисту клиники генетики репродукции "Виктория"