Сурогатне материнство

Програма сурогатного материнства є єдиним шансом стати мамою для жінок, які з певних причин не можуть самостійно виносити дитину. Така програма є повністю законною на території України. А лікарі клініки «Вікторія» мають багаторічний досвід роботи з сурогатними матерями. Ви повністю можете довіряти нам у цій процедурі.

 
 
 
 

Зміст статті:

Коли рекомендується лікування методом сурогатного материнства?

  • відсутність матки (вроджена або набута);
  • деформація порожнини або шийки матки;
  • структурно-морфологічні або анатомічні зміни ендометрію, що призводять до втрати ефективності процесу імплантації ембріона та злипання порожнини матки, які не піддаються лікуванню;
  • тяжкі соматичні захворювання, при яких виношування вагітності загрожує здоров’ю жінки;
  • невдалі повторні спроби ДРТ при неодноразовому отриманні ембріонів високої якості, перенесення яких не призводило до вагітності.

Як проходить програма сурогатного материнства?

  • Вибір сурогатної матері;
  • Синхронізація менструальних циклів біологічної мами та сурогатної матері, підготовка ембріонів/кріоембріонів;
  • Процедура перенесення ембріонів в матку сурогатної матері;
  • Кріоконсервація невикористаних ембріонів (за умови їх надлишку);
  • Діагностика вагітності;
  • При позитивному результаті – ведення вагітності до пологів.

Обов’язкові умови проведення програми сурогатного материнства:

  • наявність медичних показань;
  • програма проводиться лише парам, які знаходяться у зареєстрованому шлюбі;
  • подружжя (або один з майбутніх батьків) повинно (повинен) надати генетичний матеріал для програми.

Що треба знати про програму сурогатного материнства?

У програмі сурогатного материнства використовуються яйцеклітини і сперма подружньої пари, тобто, генетичний матеріал буде подружньої пари або одного з подружжя. Ембріони, отримані в результаті лікування методом запліднення in vitro (ЗІВ), переносяться в організм іншої жінки – сурогатної матері.

Сурогатною матір’ю може стати повнолітня здорова (фізично і психічно) жінка, у якої є власна народжена здорова дитина.

Програма сурогатного материнства передбачає, що жінка, яка є повністю здоровою, погоджується завагітніти з допомогою допоміжних репродуктивних технологій, виносити і народити дитину, яка потім буде віддана на виховання її генетичним батькам. Вони і будуть юридично вважатися батьками дитини.

Програма сурогатного материнства поєднує ретельну діагностику, підбір і підготовку сурогатної мами до програми запліднення in vitro (ЗІВ).

Законодавче врегулювання

Сурогатне материнство в Україні є законним і регулюється чинним Сімейним кодексом України та рядом інших нормативних актів.

Пункт 2 статті 123 Сімейного кодексу України встановлює походження дитини при застосуванні методів штучного запліднення і чітко визначає батьками народженої сурогатною матір’ю дитини подружню пару, яка надала свої гамети (статеві клітини) і скористалася послугами сурогатної матері.

Пункт 3 цієї ж статті закріплює можливість використання подружжям при заплідненні in vitro донорських ооцитів чи сперми, при цьому ембріон в будь-якому випадку буде вважатися таким, що походить від подружжя. Подружжя, яке дало згоду на застосування допоміжних репродуктивних технологій, в повному обсязі володіє батьківськими правами і обов’язками по відношенню до дітей, які народилися в результаті використання цих методик.

Наголошуємо, що клініка генетики репродукції «Вікторія» в програмі сурогатного материнства надає виключно медичну послугу, яка полягає у проведенні процедури запліднення in-vitro та перенесення отриманого ембріону/ів генетичних батьків у порожнину матки сурогатної матері. Клініка та її співробітники не надають допомоги та консультацій, зокрема юридичних, з приводу реєстрації дитини/дітей народженої в програмі сурогатного материнства, а також правил та процедури реєстрації та оформлення виїзних документів в посольствах іноземних держав на дитину/дітей, які були народжені сурогатною матір’ю.