ICSI

То що ж робити, якщо показники спермограми далекі від ідеалу, і є ризик, що активності запліднити отримані в результаті пункції ооцити у наявних сперматозоїдів не стане? Не втрачати оптимізму і звернутися до альтернативної методики запліднення – інтрацитоплазматичної ін’єкції сперматозоїда в ооцит!

 
 
 
 

Зміст статті:

Як відбувається процедура ICSI?

Ембріолог під мікроскопом ретельно обирає для запліднення ооцитів найкращі та найактивніші сперматозоїди. Хвостик обраного сперматозоїда травмують кінчиком тоненької скляної голочки, а тоді з її ж допомогою такий знерухомлений сперматозоїд обережно вводять до цитоплазми яйцеклітини.

У деяких випадках для підвищення ефективності відбору сперматозоїдів для ICSI застосовують додаткові опції. У клініці генетики репродукції “Вікторія” при селекції гамет оцінюють не тільки їх будову та рухливість, але й зрілість та готовність до запліднення. Чіткий відбір сперматозоїда не тільки гарантує вищу успішність запліднення, але й позитивно впливає на якість сформованих ембріонів.

В цілому ж, для ICSI гранично необхідна кількість сперматозоїдів співвідноситься із кількістю отриманих зрілих ооцитів. Відтак, навіть за умови наявності тільки поодиноких сперматозоїдів, шанс стати батьком дитини стає цілком реальним.

Чи безпечна процедура ICSI?

Безсумнівно так! І найкращим доказом цього є мільйони дітей, народжених з її допомогою у батьків, які ще 20 років тому не могли й сподіватися на успішне зачаття!

Існує упередження, що діти, народжені за допомогою ЗІВ часто страждають на різноманітні патології. Європейська асоціація репродукції людини (ESHRE) відзначає, що у діток, народжених після ЗІВ/ICSI, дещо більша маса тіла при народженні. Це єдина науково підтвердження різниця між дітьми зачатими за допомогою ДРТ (допоміжних репродуктивних технологій) та без їх використання.

Як обирається метод запліднення?

Щодо методу запліднення, остаточне рішення приймається ембріологами та лікарем після пункції фолікулів жінки та оцінки якості еякуляту чоловіка, про що повідомляється подружній парі. Володіючи цією важливою інформацією, спеціалісти разом із пацієнтами можуть зважити всі «за» і «проти» і врешті-решт обрати найкраще рішення в кожній окремій ситуації для досягнення найвищого результату.