І ЕТАП⠀

Всі процедури ЗІВ складаються з декількох основних етапів. 1-й етап: Стимуляція овуляції. ⠀

Підбираються схеми стимуляції овуляції. Вибір гормонального препарату і його дозування призначається суто індивідуально.

При цьому враховується вік пацієнтки, її оваріальний резерв і загальний стан здоров’я. В ході стимуляції обов’язково проводиться моніторинг росту фолікулів за допомогою УЗД. Це потрібно для своєчасної корекції дози, зміни препарату або припинення стимуляції.

Дуже важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря при прийомі гормональних засобів.

Як правило, всі ін’єкції пацієнтки виконують собі самостійно. Тут важливо дотримуватися часових проміжків і дозування. Відхилення від призначеної лікарем схеми приведуть до затримки дозрівання яйцеклітин або, навпаки, до передчасної росту фолікулів.

ІІ ЕТАП⠀

Пункція фолікулів (на 13-16 день циклу).

Після того, як яйцеклітини повністю дозріють проводиться пункція фолікулів. На який день циклу робити пункцію вирішує лікар після проведення УЗД. Вибір дня визначається схемою стимуляції і розміром фолікулів.

Пункція фолікулів проводиться через склепіння піхви (трансвагінально). Весь процес проходить під внутрішньовенним знеболенням і під контролем УЗД. Вся процедура триває всього кілька хвилин. Через 1-1,5 години після проведення процедури ви можете залишити нашу клініку і повернутися додому.

Отримані яйцеклітини дбайливо поміщаються в спеціальні контейнери з живильним середовищем і тут же передаються в ембріологічну лабораторію. В цей же день вони будуть запліднені спермою чоловіка або донора.

В день пункції фолікулів ваш чоловік теж приходить в клініку і здає сперму. Можна використовувати кріоконсервовану сперму. Зазвичай це необхідно, коли чоловік не може бути присутнім в цей день в клініці, і його сперма була зібрана і заморожена заздалегідь, або в разі використання донорської сперми. Вся заморожена сперма попередньо розморожується перед заплідненням за 1-1,5 години.

ІІІ ЕТАП

Культивування ембріонів до стадії бластоцисти.

Запліднена яйцеклітина поміщається в спеціальне живильне середовище і переноситься в інкубатор, де відбувається розвиток ембріона. Сучасне оснащення ембріологічної лабораторії клініки «Вікторія» забезпечує все необхідне для росту та формуванню ембріонів. Культивування проводять до стадії бластоцисти. На цьому етапі можливе проведення передімплантаційного генетичного тестування ембріонів. Цей метод дослідження дозволяє виявити хромосомні порушення у ембріона і відібрати для переносу тільки здорові ембріони.

ІV ЕТАП⠀

Перенесення ембріонів в порожнину матки.

Перенесення ембріонів в порожнину матки проводиться завжди під контролем УЗД за допомогою тонкого гнучкого катетера. Цей процес абсолютно безболісний і займає не більше однієї хвилини. Анестезії не потрібно.

Завдяки високій технологічності і вдосконаленню методики ЗІВ на всіх етапах, для перенесення в матку ми використовуємо один-два ембріона. На сьогодні «найбажанішим» варіантом є перенос одного еуплоїдного (з нормальним хромосомним набором) ембріона в порожнину матки, для запобігання багатоплідної вагітності та всіх ризиків, які вона має. Залишилися невикористаними здорові ембріони піддаються заморожуванню прогресивним методом вітрифікації. При такому способі заморозки ми виключаємо виникнення кристалів льоду і підвищуємо життєздатність ембріонів після розморожування. Ці здорові ембріони можуть бути використані при повторному циклі в разі ненастання вагітності після ЗІВ і при повторній процедурі.

Всі етапи програми ЗІВ індивідуальні та не закінчуються на позитивному тесті на вагітність. Подальша медикаментозна підтримка та нагляд лікаря-репродуктолога, необхідні для досягнення остаточної мети лікування – народження здорового малюка.

Запитати у лікаря
Наступна стаття "Фолієва кислота"