Фертильний період

5 October 2021
 
 
 
 

У деяких жінок завагітніти виходить легко, навіть коли вони цього не хочуть. А є й ті, у кого бажана вагітність не настає при першому ж бажанні.

ЯК ПІДВИЩИТИ ЙМОВІРНІСТЬ ЗАЧАТТЯ?

Перш за все, потрібно знати, що в менструальному циклі жінки є фертильний період. Він починається з моменту овуляції, тобто виходу яйцеклітини з яєчника. Яйцеклітина живе 48 годин, після чого гине, якщо не буде запліднена. Сперматозоіди живуть в статевих шляхах жінки 5-6 днів.

РАЗОМ – тривалість фертильного періоду складає 6-8 днів. Але здатність до запліднення не настільки тривала. Тобто, «найефективнішою» буде їх зустріч в овуляції. При 28 – денному циклі овуляція найчастіше відбувається на 12-14 день циклу. Тому фертильний період починається з 10 по 18 день циклу (вважати потрібно з першого дня менструації).⠀Перед овуляцією, зазвичай, з’являються рясні слизові виділення з піхви. І в момент овуляції може з’явитися біль внизу живота. Але найвірогіднішим методом підтвердження часу і наявності овуляції є ультразвуковий моніторинг. Частота настання вагітності в природному циклі складає 28% (всього !!!).

Тому не лякайтеся, якщо відразу не вийшло.

Запитати у лікаря
Наступна стаття "Антимюллерів гормон: скільки яйцеклітин у Вас в запасі?"