Для багатьох сімей екстракорпоральне запліднення – це єдиний спосіб стати батьками. Щоб ЕКЗ було успішним, майбутній мамі важливо завчасно розпочати підготовку та вести правильний спосіб життя. Що і як потрібно робити.

Ретельне обстеження

Перш ніж брати участь у програмі ЕКЗ, майбутнім батькам треба пройти повне медичне обстеження. Якщо в процесі медогляду виявлять якісь відхилення від норми, захворювання обов’язково треба вилікувати. Причому для успіху екстракорпорального запліднення важливим є здоров’я обох партнерів – і мами, і тата.

Коригуємо харчування

Щоб період вагітності пройшов максимально легко і комфортно, вирішіть питання зайвої ваги та ожиріння (важливо отримати фахову допомогу дієтолога) до настання бажаної вагітності.

Проблема зайвої ваги може суттєво вплинути на результати програми ЕКЗ, тому це питання обов’язково треба скоригувати. Сучасна медицина розглядає ожиріння, як одну з причин порушення репродуктивної функції, зниження фертильності, появи патологій під час вагітності та пологів.

Позбавляємося шкідливих звичок

Якщо ви відповідально ставитеся до власного здоров’я, відмовтеся від вживання алкоголю та паління. Доведено, що ці фактори суттєво знижують частоту настання вагітності. Причому відмовитися від шкідливих звичок треба якнайшвидше.

Активний спосіб життя

Важливо вести активний спосіб життя, але водночас не перевантажувати свій організм виснажливими тренуваннями. Дотримуйтесь правила золотої середини – «більше» не завжди означає «краще». Гуляйте на свіжому повітрі, проводьте час із друзями та членами родини – це забезпечує потрібний рівень рухової активності та чудово піднімає настрій!

Психологічна підготовка

На результат процедури суттєво впливає емоційний стан партнерів, тому мінімізуйте фактори, що провокують стрес. Більше відпочивайте та навчіться правильно розслаблятися. Якщо самостійно впоратися з психологічним навантаженням важко, зверніться до спеціаліста. Психолог допоможе подолати тривожність і розкаже про ефективні шляхи виходу зі стресових ситуацій.

Відповідальне ставлення до свого організму, активний спосіб життя та позитивний емоційний стан – це найменше, що ви можете зробити для реалізації своєї найзаповітнішої мрії. А клініка генетики репродукції «Вікторія» допоможе вам впоратися з усіма медичними проблемами. Ми маємо великий досвід у лікуванні безпліддя різного ґенезу та подарували сотням українських сімей шанс почути в своїй оселі веселий дитячий сміх.

Запитати у лікаря
Наступна стаття "Як правильно обрати клініку репродуктивного здоров’я"