Не секрет, що профілактичні огляди у гінеколога треба проходити раз на рік, навіть за умови, якщо вас нічого не турбує. Функціонування всіх систем організму треба тримати під постійним контролем і наглядом, тим паче,  якщо мова йде про жіноче здоров’я. Деякі хвороби проявляються конкретними симптомами тільки на пізніх стадіях, коли дорогоцінний час втрачено. Так, наприклад, рак шийки матки ніяк не турбує жінку, вона не відчуває дискомфорту чи болю, але в цей час хвороба прогресує. Натомість, стани, що передують раку шийки матки можна виявити під час звичайного гінекологічного обстеження за допомогою цитологічного дослідження та кольпоскопії.

     Сучасні підходи та потужне діагностичне обладнання дозволяють виявити хвороби на ранніх стадіях – а це запорука ефективного лікування та повного одужання.

Коли дівчинці треба вперше звернутися до лікаря?

     Багато батьків вважає, що жіночого лікаря треба відвідувати тільки в період статевого дозрівання чи у дорослому віці. Насправді, перший огляд у фахівця дівчинка проходить одразу після народження. Далі гінеколог повинен оглянути дівчинку перед зарахуванням у дитячий садочок, потім – у школу. В такому юному віці спеціаліст лише оцінює правильність розвитку зовнішніх статевих органів, виключає аномалії та патології.

    Наступні візити до лікаря повинні відбутися у 12 та 15 років, при відсутності скарг. До 15-річного віку мама завжди присутня під час огляду у гінеколога. Після 15 років підліток може вирішувати, відвідувати лікаря самостійно чи з мамою. У період статевого дозрівання гінеколог може виявити кісти, порушення менструального циклу, гормональні відхилення тощо.

     З 15-річного віку і протягом всього життя жінка повинна відвідувати гінеколога профілактично мінімум раз на рік. Навіть якщо вас нічого не турбує, заплануйте похід до лікаря, так само як ви плануєте відпустку на морі, походи до перукаря чи майстра з манікюру.

У яких випадках потрібен терміновий візит до лікаря?

     Якщо ви регулярно проходите обстеження, але виявили у себе один чи декілька тривожних симптомів, слід звернутися до гінеколога якнайшвидше. Це може бути:

  • зміна звичного ритму та перебігу менструації (затримки, тривалі менструації, незвичні кров’янисті виділення, сильні болі тощо);
  • запальні процеси (свербіж, подразнення, висипи, новоутворення тощо);
  • нетипові виділення у період між менструаціями;
  • сильні болі внизу живота та підвищення температури тіла;
  • зміна форми молочних залоз і сосків, «вузлики» чи інші новоутворення, які можна виявити під час пальпації;
  • больові відчуття під час сексу та інші.

     В період настання менопаузи чи при будь-яких гормональних порушеннях (зміна голосу, поява зайвого «оволосіння», швидка втрата чи набір ваги тощо) візит до лікаря треба запланувати якнайшвидше. Гінеколог також допоможе обрати найкращий спосіб контрацепції та дасть відповіді на всі запитання стосовно сексуального життя, планування вагітності тощо.

     В клініці генетики репродукції «Victoria» є пакет «Жіноче здоров’я» – для профілактичного огляду. Він включає консультацію гінеколога, аналіз урогенітальних виділень, кольпоскопію, УЗД органів малого тазу, цитологію. Це світовий стандарт, який дозволить лікарю провести якісну діагностику статевої системи жінки, вчасно виявити порушення та попередити ускладнення.

     За появи будь-якого тривожного симптому – негайно звертайтеся до лікаря. Не нехтуйте щорічними профілактичними оглядами – вони займають зовсім небагато часу. Любіть себе та піклуйтеся про власне здоров’я!

Запитати у лікаря
Наступна стаття "Природні пологи після кесаревого розтину"