У нашій клініці «Вікторія» ми часто чуємо: «Чому не виходить завагітніти зараз?!? Адже у нас є спільна дитина (дитина від першого шлюбу, були переривання вагітностей … і т д).

Діагноз «безпліддя» у пар, у яких вже є діти, викликає безліч питань і сумнівів з боку пацієнтів. На жаль, таке трапляється. Давайте розберемося чому?!

Вторинне безпліддя – це діагноз при якому у пари не виходить повторно зачати дитину природним шляхом протягом 9-12 місяців. Причому наступити вторинне безпліддя може незалежно від перебігу і завершення першої вагітності.

Найбільш часті причини, що призводять до вторинного безпліддя:

1.На першому місці – вік жінки. Навіть якщо ніяких явних факторів безпліддя немає, у віці старше 35-38 років зачати природним шляхом стає складніше через зниження якості та кількості яйцеклітин.

2.Інфекційно-запальні захворювання органів малого тазу, інфекції, що передаються статевим шляхом. Як наслідок цього – виникнення злук та порушення прохідності маткових труб, а також пошкодження ендометрію з формуванням хронічного ендометриту.

3.Запальні ускладнення після аборту, викидня. Можливе пошкодження ендометрію внаслідок  «грубого» вишкрібання порожнини матки.

4.Позаматкова вагітність. Тут більш-менш зрозуміло, так як часто ця патологія призводить до видалення маткової труби.

5.Новоутворення органів малого тазу, в тому числі міома матки великих розмірів. Напевно, в даному випадку правильніше говорити про не виношування, навіть коли бажана вагітність наступила.

6.Внутрішній і зовнішній генітальний ендометріоз. Уже доведений факт – ендометріоз може бути єдиною причиною безпліддя.

7.Гормональні порушення, порушення менструального циклу. У даній ситуації, перш за все, мова йде про передчасне виснаження яєчників, синдром полікістозних яєчників, захворюваннях щитовидної залози і ін.

8.Оперативні втручання на яєчниках (видалення кіст, біопсія яєчників і т д). Механічне видалення тканини яєчників може призводити до більш швидкого зниження оваріального резерву.

Також, не забуваємо про чоловічий фактор! На жаль, сперма також може змінювати свою якість, показники сперматогенезу можуть погіршуватися. Тому, якщо чоловік впирається і не хоче обстежитися, мотивуючи це наявністю дитини в попередньому шлюбі – це ще ні про що не говорить.

Вторинне безпліддя діагностується і лікується також, як і первинне за допомогою допоміжних репродуктивних технологій.

Запитати у лікаря
Наступна стаття "Оплата програм клініки частинами"