Рак шийки матки: вчасно дізнатися = перемогти!

22 July 2021

Розділи:

 
 
 
 

Кожний рік у світі більше ніж у 600 000 жінок виявляють рак шийки матки. В Україні 7500 пацієнток дізнаються, що мають цю хворобу, а 2500 жінок помирають від цієї хвороби щороку.

Жахлива статистика, на жаль, не мотивує жінок піклуватися про своє здоров’я. Попередити рак шийки неможливо, але можна вчасно почати лікування, а значить – жити.

Основною причиною виникнення раку шийки матки є інфікування жінки вірусом папіломи людини (ВПЛ), а саме його високоонкогенними штамами: 16-тий, 18-тий, 31-ший, 33-тій.

Чому більшість жінок запізно дізнаються про хворобу?

  • пізно звертаються до лікаря навіть, коли відчувають певний дискомфорт
  • захворювання перебігало непомітно для жінки
  • помилки в клінічних заключеннях
  • відсутність профоглядів впродовж 2-х та більше років

Як захистити себе?

  • раз на рік відвідувати гінеколога (якщо ви знаходитеся у групі ризику* – раз на півроку, з проведенням розширеної кольпоскопії та взяттям цитологічного мазка). У жінок, які не проходять профілактичні огляди, ризик розвитку раку шийки матки підвищується в 5-10 разів!
  • вчасно звертайтеся до лікаря як тільки відчуєте будь-який дискомфорт чи зміни – рання діагностика початкових форм раку шийки матки сприяє зниженню смертності
  • регулярно проходьте цитологічний скринінг, до 80% випадків захворювань на рак шийки матки таким чином можна попередити.

* До групи ризику виникнення раку шийки матки належать:

– пацієнти, у яких попередньо встановлений діагноз дисплазія або ерозія шийки матки
– встановлений діагноз вірус папіломи людини онкогенний.

На жаль, клінічні ж прояви раку шийки матки виникають дуже пізно – вже на запущених стадіях хвороби. Тому обстеження у гінеколога мають бути регулярними і починати їх потрібно після початку статевого життя, однак не пізніше 21 року. 

Піклуючись про вас, клініка «Вікторія» пропонує спеціальний пакет «Жіноче здоров’я», в який включили необхідні аналізи та послуги, щоб ви змогли отримати повну картину вашого стану здоров’я.

Якщо під час обстеження будуть виявлені ризики, додатково необхідно зробити обстеження на ВПЛ (вірус папіломи людини).

Будьте уважними до свого здоров’я та вчасно звертайтеся до гінеколога!

Запитати у лікаря
Наступна стаття "Консультації ОНЛАЙН"