Донорські ембріони

22 July 2021

Розділи:

 
 
 
 

Існують не тільки донорська сперма і ооцити, а й відразу ембріони.
Показання для проведення ЗІВ з використанням донорських ембріонів:

  • при відсутності ооцитів і сперматозоїдів у майбутніх батьків (на увазі низького оваріального резерву у жінки і відсутності або критично низької якості сперматозоїдів у чоловіка);
  • при відсутності ооцитів у самотньої жінки (коли немає можливості отримання ооцитів при стимуляції яєчників або є протипоказання до гормональної стимуляції);
  • при наявності серйозних генетичних захворювань (коли є ризик передачі їх своїй дитині);
  • при неодноразових безуспішних спробах ЗІВ внаслідок низької якості отриманих ембріонів.

ЯК ОТРИМУЮТЬ ДОНОРСЬКІ ЕМБРІОНИ?

Можливі 2 варіанти:

  • Відказні ембріони. Ембріони подружньої пари, якій була проведена програма ЗІВ з позитивним результатом (народження дитини), але після програми залишилися кріоконсервовані ембріони. При отриманні добровільної згоди обох членів подружжя, ембріони можуть бути переведені в банк донорських і використовуватися для проведення програми інший подружній парі.
  • Ембріони, отримані після запліднення донорських ооцитів донорською спермою. Всі донори проходять ретельне медичне обстеження. При бажанні пацієнтів можна провести попередімплантаційний генетичний скринінг ембріонів. Генетика ембріона буде на 50% яйцеклітин і на 50% сперми.

Щоб досягти максимальної відповідності, репродуктолог допоможе у виборі відповідних донорів, звернувши при цьому увагу на збіг груп крові, кольору волосся, кольору очей, ваги і росту, а також на особливі характеристики за запитом майбутніх батьків.

Наголошуємо, що персональні дані донорів не розголошуються.

Запитати у лікаря
Наступна стаття "Стрес і безпліддя"