Чи є зв'язок?

Під час стресу в організмі жінки підвищується рівень пролактину. Цей гормон, в свою чергу пригнічує вироблення необхідних для дозрівання яйцеклітини і овуляції речовин.

Все це – знижує рівень естрогенів, через що ендометрій (внутрішня оболонка стінок матки) не наростає. Що унеможливлює імплантацію ембріона.

Крім того – зростає рівень кортизолу, кора головного мозку «бореться» зі стресом, виробляючи ендогенні опіати (які приглушують сприйнятливість).

Під дією опіатів гальмується секреція гормонів гіпоталамуса, знижується функція гіпофіза. А гіпофіз регулює роботу яєчників. Збій в ланцюжку порушує весь процес: яєчники не виробляють гормони або виробляють в недостатній мірі. Підсумок – овуляція не відбувається.

На тлі стресу знижується лібідо, підвищується нервозність, можлива, навіть, відсутність менструацій (через зростання адреналіну, збою в роботі щитовидної залози).

При стресі в усьому тілі створюється м’язове напруження. Нервові волокна посилають імпульси і в м’язи гладкої мускулатури – виникає гіпертонус матки, спазм маткових труб. Як наслідок, заплідненій яйцеклітині складніше потрапити в матку.

Дістається від стресу і чоловікам!

Кортизол погіршує сперматогенез, м’язовий гіпертонус знижує потенцію, порушує еякуляцію. Отже, бережіть себе!

Запитати у лікаря
Наступна стаття "Аналізи перед ЗІВ?"