В період пандемії вагітні жінки перебувають у групі ризику. Тому під час карантину майбутнім мамам треба бути особливо уважними та відповідальними до власного здоров’я. Кваліфіковане ведення вагітності допоможе пройти цей складний період легко та безпечно як для мами, так і для малюка.

Не панікуйте

Паніка негативно впливає на імунітет, а ваша задача зараз – максимально його зберегти. Виключіть зі свого щоденного життя інформаційний шум, не читайте новини щогодини, не спілкуйтеся з «панікерами». Отримуйте інформацію лише з перевірених джерел та дотримуйтеся рекомендацій МОЗ. Підвищення рівня тривожності та паніки – це серйозні ризики, яких потрібно уникати.

За можливості уникайте громадських місць

Мінімізуйте перебування у громадських місцях – супермаркетах, аптеках, поліклініках. Якщо це неможливо, дотримуйтеся дистанції в 1,5-2 метра від інших людей. Якщо вам потрібна консультація гінеколога, але не обов’язковий особистий огляд, скористайтеся послугою онлайн-консультування, яку надають українські медцентри.

Планові огляди та аналізи скасувати не варто – це важливо і для вас, і для вашого малюка. Медпрацівники потурбуються про найвищий рівень безпеки під час відвідування клініки.

Мийте руки та провітрюйте приміщення

Рекомендація щодо частого миття рук з милом протягом не менше ніж 20-30 секунд – актуальна для вагітних. Якщо можливості помити руки немає, обробляйте їх антисептиком, що містить спирт. Провітрювати приміщення треба щонайменше чотири рази на день по 15 хвилин.

Дезінфікуйте поверхні

Вірус протягом тривалого часу зберігає свою активність на різноманітних поверхнях. Дезінфекція поверхонь телефону, ноутбука, гаманця, ключів підвищить рівень безпеки. За можливості вдома треба робити регулярне вологе прибирання з використанням дезінфікуючих засобів.

Не забувайте про здоровий спосіб життя навіть під час карантину: збалансоване харчування, режим сну, фізична активність, спілкування з близькими та друзями по відеозв’язку – все це допоможе пережити цей складний період.

Будьте на зв’язку зі своїм лікарем, дотримуйтеся його рекомендацій, не панікуйте та за будь-яких тривожних симптомів, одразу звертайтеся до спеціаліста. Клініка генетики репродукції «Вікторія» потурбується про здоров’я мами та дитини:

  • професійний комплексний супровід протягом усіх 9 місяців;
  • індивідуальні програми ведення вагітності;
  • лікарі-гінекологи завжди на зв’язку для консультацій;
  • власна лабораторна база для проведення аналізів;
  • новітні УЗД-апарати експертного класу;
  • всебічна медична, психологічна та інформаційна підтримка.

Довіряйте найдорожче професіоналам!

Запитати у лікаря
Наступна стаття "Штучне запліднення: обираємо клініку в Україні"