Ведення вагітності: як обрати акушера-гінеколога

22 July 2021

Розділи:

 
 
 
 

Від кваліфікованого ведення вагітності залежить і здоров’я мами та малюка. Тому вибору лікаря, який буде контролювати стан жінки та розвиток плоду, треба приділити максимум уваги. Професійність гінеколога  – це спокій і впевненість у своїх силах майбутньої мами протягом 9 місяців вагітності та під час пологів. Сьогодні ми розкажемо, як обрати «свого» лікаря для ведення вагітності та на що звернути увагу, спілкуючись з різними фахівцями.

Коли потрібно стати на облік?

Зазвичай жінки стають на облік ведення вагітності приблизно на 12 тижні. Однак до лікаря треба звернутися раніше! Річ у тім, що перший триместр – надзвичайно важливий для розвитку плоду. У цей час формуються всі життєво важливі органи та системи дитини. Лікарський нагляд і вчасні аналізи допоможуть помітити проблему та знайти шляхи її вирішення.

Як обрати акушера-гінеколога?

Для психологічного комфорту мами важливо, щоб стосунки з лікарем були максимально довірливими. На які аспекти звернути увагу, розповідаємо детально.

  • Професійний рівень. Основна порада – звертайтеся у перевірені клініки. Витратьте час на прочитання відгуків інших вагітних, спитайте думку знайомих. Під час першої зустрічі не соромтеся ставити запитання. Якщо якісь рекомендації та поради лікаря вас насторожують, спитайте, чому він призначає ту чи іншу процедуру чи лікарський засіб, проконсультуйтеся з іншими фахівцями.
  • Інформаційна підтримка. Досвідчений професіонал завжди вмотивовано розкаже про доцільність і необхідність призначеного аналізу чи УЗД, а також детально пояснить, які саме процеси зараз проходять у вашому організмі. У період вагітності та підготовки до пологів ви не повинні перебувати в «інформаційному вакуумі»: чим більше даних від кваліфікованого досвідченого лікаря ви отримаєте, тим вищим буде рівень психологічної підготовки.
  • Комплексний підхід. Обираючи свого лікаря, зверніть увагу на підходи, які він використовує. Бажано, щоб у клініки були можливості фахово оцінювати ризик хромосомних аномалій, проводити дослідження каріотипу та генетичних аномалій інвазивними та неінвазивними методами.
  • Чи може тато бути присутнім на обстеженнях і консультаціях. Підтримка чоловіка – надзвичайно важлива для кожної жінки. Тому більшість прогресивних лікарів заохочує тата бути присутнім на обстеженнях, консультаціях і зустрічах.

Клініка «Вікторія» пропонує пакет ведення вагітності, який включає консультаційну інформаційну допомогу та супровід досвідченого акушера-гінеколога, комплекс аналізів, УЗД плода на апаратах експертного рівня, пренатальний скринінг у І та ІІ триместрах, оформлення пакету документів, інформаційну та медичну допомогу в підготовці до успішних пологів.

Запитати у лікаря
Наступна стаття "Вагітність за допомогою репродуктивних технологій: чи варто пробувати?"